Aktualności

Zaproszenie na konferencję - Studenci i polityka 17.10.16

Instytut Historii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Towarzystwo Tradycji Akademickiej zapraszają do wzięcia udziału w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej: „Studenci i polityka. Aktywność polityczna studentów na uczelniach euro... »

Inwentaryzacja polskich nagrobków na Łotwie - VI etap 16.08.16

Tradycyjnie już, w drugiej połowie lipca 2016 r. po raz szósty grupa współpracowaników Towarzystwa Tradycji Akademickiej oraz członków i sypatyków Korporacji Akademickiej "Welecja" realizowała projekt inwentaryzacji polskich g... »

Konferencja Naukowa - Od żartu do karceru. Studenckie występki i uniwersytecka sprawiedliwość w XIX-wiecznej Europie 10.02.16

Wdniach 19-20 listopada 2015 roku miała miejsce zorganizowana przez nas konferencja „Od żartu do karceru. Studenckie występki i uniwersytecka sprawiedliwość w XIX-wiecznej Europie”. W trakcie dwudniowych obrad z referatami ... »

Działania

Towarzystwo Tradycji Akademickiej prowadzi kilka projektów z zakresu ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego i promocji wiedzy o korporacjach studenckich.

 

W 2011 r. TTA było współorganizatorem odbywającego się w Warszawie 48. Komerszu Narodów Bałtyckich.

 

Ponadto w ramach działań Towarzystwa powstają dwie strony internetowe poświęcone historii korporacji; www.katyn.korporant.pl poświęcona korporantom pomordowanym w obozach katyńskich oraz www.warszawawelecka.pl poświęcona związkom członków Korporacji Welecja ze stolicą.

 

Członkowie i sympatycy Towarzystwa prowadza także prace porządkowe i inwentaryzatorskie na Cmentarzach Polskich poza granicami kraju.

 

Elementem przywracania pamięci o korporacjach i ich historii było wmurowanie tablicy pamiątkowej poświęconej członkom polskich korporacji studenckich, poległych w zamachu majowym.

 

Więcej informacji znajduje się w odpowiednich zakładkach.