Aktualności

Prace na nekropoliach w Krzemieńcu 31.07.19

W dniach 14-21 lipca 2019 roku Towarzystwo Tradycji Akademickiej, Fundacja Dziedzictwa Kulturowego oraz XXVII L.O. im. Tadeusza Czackiego w Warszawie przeprowadziły projekt porządkowania zabytkowej nekropolii w Krzemieńcu. To już druga edycja... »

Zamykamy obchody 56. Komerszu Narodów Bałtyckich 1.07.19

Dziś zamykamy kilkudniowe obchody 56. Komerszu Narodów Bałtyckich, dziekujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę. Odwiedziło nas przeszło dwustu korporantów z czterech krajów i czternastu ośrodków akademickich oraz przeszło tr... »

Rozpoczął się 56. Komersz Narodów Bałtyckich 29.06.19

Szanowni Państwo! Dziś rozpoczął się współorganizowany przez nas 56. Komersz Narodów Bałtyckich! Zapraszamy do uczestnictwa we wszystkich otwartych punktach programu, szczegóły programu na stronie:  www.bnk2019.eu . Do zobaczenia!

Konserwacja i restauracja nagrobka Hipolita Klimaszewskiego w Bagnols-sur-Ceze.

Hipolit Klimaszewski (1802-1874), nauczyciel i wychowawca, poeta, bibliotekarz, uczestnik powstania 1831 roku na Litwie. Był wychowawcą synów hr Antoniego Ostrowskiego. W 1841 roku razem z Ostrowskim, Walentym Zwierkowskim i Franciszkiem Godebskim założył tzw. bibliotekę wersalsko-wileńską i kierował nią w Wersalu i Tours. W latach 1847-1853 był dyrektorem Szkoły Batignolskiej i wykładowcą języka polskiego i historii. W 1854 roku przeniósł się do Marsylii, gdzie był szefem działu ekonomicznego na kolei.

 

W roku 2018 ukończone zostały prace konserwatorskie polegające na konsolidacji i wzmocnieniu struktury kamieni, chroniąca detale pomnika przed całkowitą dezintegracją . Przeprowadzoni również prace zabezpieczające pomnik przed niszczącym działaniem czynników atmosferycznych oraz rekonstrukcje, w celu odzyskania pełnej czytelności architektonicznej.

 

Prace zrealizowane przez Towarzystwo Tradycji Akademickiej.

 

Zadanie realizowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.