Aktualności

Zakończenie prac w Kolegiacie pw. Św. Wawrzyńca w Żółkwi 2023. 23.11.23

W 400 lat po konsekracji Kolegiaty pw Świętego Wawrzyńca w Żółkwi zakończyliśmy kolejny etap prac konserwatorskich realizowanych przy tym obiekcie. Pracami został objęty zewnętrzny kamienny fryz od strony południowo wschodniej z... »

Cmentarz Łyczakowski we Lwowie - zamknięcie prac konserwatorskich 8.11.23

Towarzystwo Tradycji Akademickiej zakończyło tegoroczne prace na Łyczakowskim Cmentarzu we Lwowie.  W ramach projektu pn.  Prace restauratorsko-konserwatorskie i inwentaryzacyjne na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie, Ukraina, etap... »

Zakończenie I etapu prac przy Kolumnie św. Rocha w Załoźcach 31.10.23

Kolumna św. Rocha w Załoźcach na Ukrainie. Prace konserwatorskie w 2023 r. W ramach tegorocznych prac przy obiekcie usunięto wtórną spoinę cementową z kawałkami piaskowca na którą osadzono figurę. Kolejnym etapem było zabezpiec... »

Korporanci w mogiłach katyńskich

Korporanci w mogiłach katyńskich to projekt zakładający stworzenie witryny internetowej prezentującej sylwetki członków polskich korporacji akademickich, którzy zostali pomordowani przez NKWD w 1940 r. w tzw. obozach katyńskich. Projekt był realizowany w 2010 r. w ramach obchodów 70. rocznicy zbrodni katyńskiej przy wsparciu finansowym Narodowego Centrum Kultury.


Na stronie zaprezentowane są sylwetki przeszło 250 korporantów z ponad 50 korporacji. W miarę postępujących badań lista ta jest uzupełniana. Witryna jest widomym znakiem pamięci o polskich korporantach, którzy do końca pozostali wierni hasłu że „dobro Narodu i Państwa najwyższym prawem”.
 

Witryna funkcjonuje pod adresem www.katyn.korporant.pl