Aktualności

Prace na nekropoliach w Krzemieńcu 31.07.19

W dniach 14-21 lipca 2019 roku Towarzystwo Tradycji Akademickiej, Fundacja Dziedzictwa Kulturowego oraz XXVII L.O. im. Tadeusza Czackiego w Warszawie przeprowadziły projekt porządkowania zabytkowej nekropolii w Krzemieńcu. To już druga edycja... »

Zamykamy obchody 56. Komerszu Narodów Bałtyckich 1.07.19

Dziś zamykamy kilkudniowe obchody 56. Komerszu Narodów Bałtyckich, dziekujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę. Odwiedziło nas przeszło dwustu korporantów z czterech krajów i czternastu ośrodków akademickich oraz przeszło tr... »

Rozpoczął się 56. Komersz Narodów Bałtyckich 29.06.19

Szanowni Państwo! Dziś rozpoczął się współorganizowany przez nas 56. Komersz Narodów Bałtyckich! Zapraszamy do uczestnictwa we wszystkich otwartych punktach programu, szczegóły programu na stronie:  www.bnk2019.eu . Do zobaczenia!

Korporanci w mogiłach katyńskich

Korporanci w mogiłach katyńskich to projekt zakładający stworzenie witryny internetowej prezentującej sylwetki członków polskich korporacji akademickich, którzy zostali pomordowani przez NKWD w 1940 r. w tzw. obozach katyńskich. Projekt był realizowany w 2010 r. w ramach obchodów 70. rocznicy zbrodni katyńskiej przy wsparciu finansowym Narodowego Centrum Kultury.


Na stronie zaprezentowane są sylwetki przeszło 250 korporantów z ponad 50 korporacji. W miarę postępujących badań lista ta jest uzupełniana. Witryna jest widomym znakiem pamięci o polskich korporantach, którzy do końca pozostali wierni hasłu że „dobro Narodu i Państwa najwyższym prawem”.
 

Witryna funkcjonuje pod adresem www.katyn.korporant.pl