Aktualności

Prace na nekropoliach w Krzemieńcu 31.07.19

W dniach 14-21 lipca 2019 roku Towarzystwo Tradycji Akademickiej, Fundacja Dziedzictwa Kulturowego oraz XXVII L.O. im. Tadeusza Czackiego w Warszawie przeprowadziły projekt porządkowania zabytkowej nekropolii w Krzemieńcu. To już druga edycja... »

Zamykamy obchody 56. Komerszu Narodów Bałtyckich 1.07.19

Dziś zamykamy kilkudniowe obchody 56. Komerszu Narodów Bałtyckich, dziekujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę. Odwiedziło nas przeszło dwustu korporantów z czterech krajów i czternastu ośrodków akademickich oraz przeszło tr... »

Rozpoczął się 56. Komersz Narodów Bałtyckich 29.06.19

Szanowni Państwo! Dziś rozpoczął się współorganizowany przez nas 56. Komersz Narodów Bałtyckich! Zapraszamy do uczestnictwa we wszystkich otwartych punktach programu, szczegóły programu na stronie:  www.bnk2019.eu . Do zobaczenia!

Inwentaryzacja nagrobków na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie - kontynuacja, etap VII.

Inwentaryzacja nagrobków na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie jest kontynuacją projektu realizowanego w poprzednich latach. Zadanie polegało na inwentaryzacji nagrobków różnych wyzwań. Wynikiem przeprowadzanych badań inwentaryzacyjnych jest baza danych, która powstała specjalnie w celu gromadzenia w jednym miejscu pozyskiwanych pojedynczych rekordów.

Napisana baza danych - KMEM - generuje pojedyncze karty zabytków sepulkralnych w formacie .PDF i pozwala na przeszukiwanie bazy danych według różnych kryteriów, jednocześnie dając możliwość pobrania i drukowania pojedynczych kart lub całych i zbiorów. Inwentaryzacja pełna nagrobków w 2019 roku objęła kwatery : 71, 72, 77 - co spowało stworzenie prawie 500 nowych rekordów w bazie danych.

 

Zadanie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.