Aktualności

Zakończenie prac w Kolegiacie pw. Św. Wawrzyńca w Żółkwi 2023. 23.11.23

W 400 lat po konsekracji Kolegiaty pw Świętego Wawrzyńca w Żółkwi zakończyliśmy kolejny etap prac konserwatorskich realizowanych przy tym obiekcie. Pracami został objęty zewnętrzny kamienny fryz od strony południowo wschodniej z... »

Cmentarz Łyczakowski we Lwowie - zamknięcie prac konserwatorskich 8.11.23

Towarzystwo Tradycji Akademickiej zakończyło tegoroczne prace na Łyczakowskim Cmentarzu we Lwowie.  W ramach projektu pn.  Prace restauratorsko-konserwatorskie i inwentaryzacyjne na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie, Ukraina, etap... »

Zakończenie I etapu prac przy Kolumnie św. Rocha w Załoźcach 31.10.23

Kolumna św. Rocha w Załoźcach na Ukrainie. Prace konserwatorskie w 2023 r. W ramach tegorocznych prac przy obiekcie usunięto wtórną spoinę cementową z kawałkami piaskowca na którą osadzono figurę. Kolejnym etapem było zabezpiec... »

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wydawniczą Towarzystwa Tradycji Akademickiej.

Od początku swojej działalności Towarzystwo Tradycji Akademickiej jest wydawcą licznych książek o charakterze historycznym oraz dwóch czasopism poświęconych korporacjom studenckim.

 

"Historia Academica. Studia i Materiały" to ukazujące sie raz do roku pismo naukowe poświęcone ruchom studenckim, ze szczególnym uwzględnieniem korporacji akademickich.

 

"Korporant Polski" to pismo popularne dokumentujące współczesną działalność polskich korporacji akademickich oraz poruszające aktualne w środowisku korporacyjnym tematy. 

 

Więcej informacji  w odpowiednich zakładkach