Aktualności

Zaproszenie na konferencję - Studenci i polityka 17.10.16

Instytut Historii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Towarzystwo Tradycji Akademickiej zapraszają do wzięcia udziału w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej: „Studenci i polityka. Aktywność polityczna studentów na uczelniach euro... »

Inwentaryzacja polskich nagrobków na Łotwie - VI etap 16.08.16

Tradycyjnie już, w drugiej połowie lipca 2016 r. po raz szósty grupa współpracowaników Towarzystwa Tradycji Akademickiej oraz członków i sypatyków Korporacji Akademickiej "Welecja" realizowała projekt inwentaryzacji polskich g... »

Konferencja Naukowa - Od żartu do karceru. Studenckie występki i uniwersytecka sprawiedliwość w XIX-wiecznej Europie 10.02.16

Wdniach 19-20 listopada 2015 roku miała miejsce zorganizowana przez nas konferencja „Od żartu do karceru. Studenckie występki i uniwersytecka sprawiedliwość w XIX-wiecznej Europie”. W trakcie dwudniowych obrad z referatami ... »

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wydawniczą Towarzystwa Tradycji Akademickiej.

Od początku swojej działalności Towarzystwo Tradycji Akademickiej jest wydawcą licznych książek o charakterze historycznym oraz dwóch czasopism poświęconych korporacjom studenckim.

 

"Historia Academica. Studia i Materiały" to ukazujące sie raz do roku pismo naukowe poświęcone ruchom studenckim, ze szczególnym uwzględnieniem korporacji akademickich.

 

"Korporant Polski" to pismo popularne dokumentujące współczesną działalność polskich korporacji akademickich oraz poruszające aktualne w środowisku korporacyjnym tematy. 

 

Więcej informacji  w odpowiednich zakładkach