Aktualności

Prace na nekropoliach w Krzemieńcu 31.07.19

W dniach 14-21 lipca 2019 roku Towarzystwo Tradycji Akademickiej, Fundacja Dziedzictwa Kulturowego oraz XXVII L.O. im. Tadeusza Czackiego w Warszawie przeprowadziły projekt porządkowania zabytkowej nekropolii w Krzemieńcu. To już druga edycja... »

Zamykamy obchody 56. Komerszu Narodów Bałtyckich 1.07.19

Dziś zamykamy kilkudniowe obchody 56. Komerszu Narodów Bałtyckich, dziekujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę. Odwiedziło nas przeszło dwustu korporantów z czterech krajów i czternastu ośrodków akademickich oraz przeszło tr... »

Rozpoczął się 56. Komersz Narodów Bałtyckich 29.06.19

Szanowni Państwo! Dziś rozpoczął się współorganizowany przez nas 56. Komersz Narodów Bałtyckich! Zapraszamy do uczestnictwa we wszystkich otwartych punktach programu, szczegóły programu na stronie:  www.bnk2019.eu . Do zobaczenia!

Prace remontowo-konserwatorskie w Kościele p.w. Chrystusa Króla w Kutach (Ukraina) etap VI

 

Kościół został odzyskany przez wspólnotę parafialną w roku 1990. W latach 1997-2001 prace konserwatorskie były prowadzone przez Wspólnotę Polską. W roku 2014 prace remontowo-konserwatorskie zostały wznowione przez nasze stowarzyszenie.

W ubiegłym roku wykonano prace konserwatorsko-rekonstrukcyjne w kruchcie. Tegoroczny zakres objął konserwację i rekonstrukcję polichromii chóru muzycznego oraz zdjęcie przemalowań, uzupełnienie ubytków, zagruntowanie i pomalowanie cokołów obiegających kruchtę kruchtę pod chórem, nawę, kaplice, ściany zamykające nawę pod łukiem tęczowym.

 

Zadanie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury