Aktualności

Zakończenie prac w Kolegiacie pw. Św. Wawrzyńca w Żółkwi 2023. 23.11.23

W 400 lat po konsekracji Kolegiaty pw Świętego Wawrzyńca w Żółkwi zakończyliśmy kolejny etap prac konserwatorskich realizowanych przy tym obiekcie. Pracami został objęty zewnętrzny kamienny fryz od strony południowo wschodniej z... »

Cmentarz Łyczakowski we Lwowie - zamknięcie prac konserwatorskich 8.11.23

Towarzystwo Tradycji Akademickiej zakończyło tegoroczne prace na Łyczakowskim Cmentarzu we Lwowie.  W ramach projektu pn.  Prace restauratorsko-konserwatorskie i inwentaryzacyjne na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie, Ukraina, etap... »

Zakończenie I etapu prac przy Kolumnie św. Rocha w Załoźcach 31.10.23

Kolumna św. Rocha w Załoźcach na Ukrainie. Prace konserwatorskie w 2023 r. W ramach tegorocznych prac przy obiekcie usunięto wtórną spoinę cementową z kawałkami piaskowca na którą osadzono figurę. Kolejnym etapem było zabezpiec... »

Prace remontowo-konserwatorskie w Kościele p.w. Chrystusa Króla w Kutach (Ukraina) etap VI

 

Kościół został odzyskany przez wspólnotę parafialną w roku 1990. W latach 1997-2001 prace konserwatorskie były prowadzone przez Wspólnotę Polską. W roku 2014 prace remontowo-konserwatorskie zostały wznowione przez nasze stowarzyszenie.

W ubiegłym roku wykonano prace konserwatorsko-rekonstrukcyjne w kruchcie. Tegoroczny zakres objął konserwację i rekonstrukcję polichromii chóru muzycznego oraz zdjęcie przemalowań, uzupełnienie ubytków, zagruntowanie i pomalowanie cokołów obiegających kruchtę kruchtę pod chórem, nawę, kaplice, ściany zamykające nawę pod łukiem tęczowym.

 

Zadanie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury