Aktualności

Zaproszenie na konferencję - Studenci i polityka 17.10.16

Instytut Historii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Towarzystwo Tradycji Akademickiej zapraszają do wzięcia udziału w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej: „Studenci i polityka. Aktywność polityczna studentów na uczelniach euro... »

Inwentaryzacja polskich nagrobków na Łotwie - VI etap 16.08.16

Tradycyjnie już, w drugiej połowie lipca 2016 r. po raz szósty grupa współpracowaników Towarzystwa Tradycji Akademickiej oraz członków i sypatyków Korporacji Akademickiej "Welecja" realizowała projekt inwentaryzacji polskich g... »

Konferencja Naukowa - Od żartu do karceru. Studenckie występki i uniwersytecka sprawiedliwość w XIX-wiecznej Europie 10.02.16

Wdniach 19-20 listopada 2015 roku miała miejsce zorganizowana przez nas konferencja „Od żartu do karceru. Studenckie występki i uniwersytecka sprawiedliwość w XIX-wiecznej Europie”. W trakcie dwudniowych obrad z referatami ... »

O piśmie

Korporant Polski. Pismo polskich korporantów" jest pismem popularnym wydawanym na potrzeby środowiska korporacji studenckich w Polsce". Pismo zajmuje się popularyzowaniem tradycji i historii ruchu korporacyjnego oraz dokumentowaniem działalności korporacji studenckich w Polsce.

 

Oprócz zamieszczanych w każdym numerze sprawozdań z działalności poszczególnych stowarzyszeń oraz ich aktualnych składów władz, w piśmie zamieszczane są relacje z ważniejszych wydarzeń korporacyjnych. Na jego łamach toczą się także dyskusje na tematy aktualnie nurtujące korporantów w Polsce. Stałym elementem są przedruki artykułów z przedwojennych wydawnictw korporacyjnych. Na szczególną uwagę zasługuje stały felieton Szymona Łajszczaka pt. "Postępowanie honorowe dla opornych", który jest próbą popularyzacji podstaw postępowania honorowego.

 

Wszelkie osoby zainteresowane otrzymywaniem pisma lub współpracą z redakcją proszone są o kontakt pod adresem e-mail: korporant@korporant.pl